Profesyonel Pazarlama Stratejileri ve SEO

E-ticaret sitesi üzerinden satış yapan firmaların en çok yaşadığı problemler arasında Google tarafından görünememe ilk sıralarda yer alıyor. Bunun temelinde yatan problemlerin başında sitenizin SEO yani Arama Motoru Optimizasyonu olmaması yer alıyor.

Pek SEO bir siteye nasıl yapılır?

Öncelikle web sitemizi Google'ın tüm platformlarına yani Search Console, Etiket Yöneticisi, Analytic ve Ads hesaplarına bağlamanız gerekmektedir.

SEO bir sitenin kalbini oluştursa da bunu yapmak için birçok destek programlarını kullanmanız gerekir. Bunların başında Google anahtar kelime planlayıcı sizin sektörünüze ait en çok aranan anahtar kelimeleri size vererek SEO yolunda önünüzü görmenizi sağlar.

İkincisi sitenizin sürekli olarak güncel tutulması gerekiyor. Nasıl sosyal medya yönetimi yaparken hesaplarımızı sürekli aktif tutuyorsak, web sitemizi de bu şekilde hareketli tutmamız Google robotlarının sitemizi analiz ederken yapılan değişiklikleri tespit ederek sitenin yaşanır olduğunu tespit etmesi ile sitemiz Google'da üst sıralara çıkmaya başlayacaktır.

Elbette SEO ve Profesyonel Pazarlama için destek almanız ve size yol gösteren profesyonellerin bu işi yapması ile hem zamandan hemde hızlı yükselmeniz noktasında en önemli şey paradan tasarruf edeceğinizi de belirtmek isteriz.

Web sitenizin tasarlanması noktasında yada SEO analizi için ajansımız ile irtibata geçebilir ve hizmet teklifi alabilirsiniz.


0 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör