Ara
  • Partum Ajans

Facebook Pixel ile Satışlarınızı Arttırabilirsiniz

Sosyal medya ve e-ticaret siteleri üzerinden firmaların artan satış oranları internet üzerinden alışveriş yapma popülaritesini günden güne artırmaya devam ediyor. Daha fazla ürün satmak ve daha çok kitleye ulaşmak için çaba gösteren binlerce firma dijital platformların tüm nimetlerinden faydalanmak için adeta bir savaş veriyor.

Burada profesyonel ajanslar ve teknik destek alan işletmeler Facebook ve Instagram gibi platformların ticari firmalar sağladığı olanaları da sonuna kadar değerlendirmeye çalışıyor. Peki bu platformların satış yapan işletmeler sağladığı avantajlar neler?

Burada satışları arttırmak ve hedef kitleye remarketing gerçekleştirmek için Facebook Pixel uygulamasını kullanıyor. Facebook Pixel nedir diyenleri duyuyor gibiyiz.

Facebook Pixel aslında JavaScript bir kod parçasıdır. Bu kod işletmenizin Facebook Business Manager ile verdikleri reklamların ölçümlemesini yapıyor.

Bu ölçümleme ile reklam raporlarınızı daha detaylı inceleyebilir. Anlık sitenizin ziyaretçilerinin hareketlerini görebilirsiniz. Bunun dışında oluşturacağınız pixel kodları ile sepete ekleme, satış gibi faaliyetlerin ölçümlemesini yaparak reklamlarınıza yeni hedef kitleler yaratabilirsiniz.

Facebook Pixel kurulumu hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilir ve e-ticaret sitenizin satışlarını arttıracak bu özel eklentiyi sitenize uygulayabilirsiniz.

4 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör